13. prosince 2009

Co je to politika?

Nakonec jsem se dnes dostala i ke svému laptopu a mám chvíli na sepsání článku. *YAHOO* i když na icq vůbec nestíhám, do toho ještě probírám nové e-maily, nejvíc mě potěšil e-mail od učitelky na účetnictví, ve kterém byl opravený můj domácí úkol s poznámkou: Známka 1. :)

Dnešní den jsem pojala jako zkrášlovací, udělala jsem si na sebe čas a proběhla manikúra, pedikúra, peeling obličeje a hýčkání mých vlasů. Hned se cítím o něco lépe. Do toho mrazivého počasí se mi stejně nechtělo. Problém je taky v tom, že jsem ještě nesehnala kozačky které by odpovídaly mým představám a ty staré už nosit nemůžu :(

Něco pro pobavení.. Co je to politika?
Přijde za otcem pětiletý synáček a ptá se, co je to politika. "Jak bych ti to vysvětlil", přemýšlí otec. "Podívej se, to je jako u nás doma: Já jsem kapitalismus. Já vydělávám peníze a nosím je domů. Maminka, to je vláda. Ta mi peníze vezme, něco si nechá a zbytek přerozdělí podle svého uvážení. Naše služebná, to je dělnická třída. Ta pracuje a my ji za to platíme. Dědeček, to jsou odbory, ten dává pozor, aby dělnická třída nebyla vykořisťovaná. Ty sám jsi lid. Pro tebe to všechno všichni děláme. A tvůj malý roční bratříček, tak to je naše společná budoucnost. Rozumíš tomu?
Chlapeček se dlouze zamyslí a pak řekne: "Zatím ješte nevím, nechám si to projít přes noc hlavou". V noci se probudí zápachem, protože jeho malý bratříček se pokakal. Zajde tedy do pokoje rodičů. Tam spí jenom maminka a nejde probudit. Chlapec jde tedy do pokoje služky. A tam vidí tatínka, jak si se služebnouprávě hezky užívá. Ani jeden si malé postavičky nevšimne. Chlapeček se smutně otočí a za rohem uvidí dědečka, jak se zájmem pozoruje oknem tatínka se služebnou. Ani dědeček si ho nevšimne. Chlapeček se rozpláče a jde si lehnout.
Ráno se ho tatínek ptá: "Tak už víš, co je to ta politika?"A chlapec smutně odpoví: "Už to vím, ale je to trochu jinak, než jsi říkal včera". "A jak, prosím tě?"
"No, kapitalismus zneužívá dělnickou třídu. Odbory tomu nečinně přihlížejí, zatímco vláda tvrdě spí. Lid je všemi ignorován a naše společná budoucnost leží ve sračkách".

Žádné komentáře:

Okomentovat